Zahájení adventu v Cidlině 2022

Adventní čas v Cidlině

Těšení se na dárečky a na příchod Ježíška pro děti nebo příprava na vánoční svátky pro nás dospělé? Každá věková kategorie má na dobu adventní úplně jiný úhel pohledu. Ale jedno nás spojuje všechny: Máme vánoční čas a samotné Vánoce moc rádi!

V Cidlině je doba adventní krásným obdobím. Na většině domů je vánoční věnec či nazdobené truhlíky na oknech a do tmavé noci září venkovní osvětlené stromky a dekorace.

První adventní víkend se na návsi společně sešli občané a přátelé naší obce a rozsvítili na velkém adventním věnci první svíčku. V tento večer se rozzářil i obecní vánoční strom a velký Ladův betlém poblíž požární nádrže. V obecní relaxační zahradě opět září osvětlený zahradní altán a k celé klidné atmosféře chybí už jenom sněhové peřiny. Nesmím zapomenout na projev starosty Libora Veselého a na hudební doprovod, kdy na trubku zahrál místní občan Zdeněk Máca.

Kromě výzdoby naší malé obce se konala i tradiční obchůzka Mikuláše, čerta a anděla, kteří nadělovali ve všech domech něco sladkého, a to nejen dětem, ale i dospělým. Každý občan pak dostal i kalendáře a PF magnetku s fotografiemi Cidliny.

Setkání v době adventu jsme završili společným posezením v místním společenském domě s dobrým občerstvením.