Cidlinská svatomartinská alej 2023

Dobrovolníci sázeli stromy v budoucí cidlinské aleji

Den svatého Martina máme všichni spojený s příchodem prvního sněhu, na který se těší především děti, ale málokdy tomu tak bývá. V Cidlině se na svátek svatého Martina vysazovaly stromy v lokalitě zvané Skalka. Dvacet vzrostlých listnatých stromů oskeruše, javor, dřín, lípa získala obec Cidlina díky Nadaci ČEZ, z projektu Obec Cidlina – výsadba stromů v celkové hodnotě 79 960 korun.

V sobotu 11. listopadu dopoledne se na místě Cidlina - Skalka sešlo několik desítek dobrovolníků z řad místních hasičů, občanů i chalupářů, kteří společně, pod vedením zkušeného zahradníka pana Vladislava Vejtasy z Jaroměřic, zasadili dvacet nových stromů. S úsměvem pomáhali malí i velcí, a tak bylo do oběda hotovo. Nechybělo ani občerstvení, opékání špekáčků. A jak se bude nové místo jmenovat. V přípravě už je pamětní kámen s nápisem Cidlinská svatomartinská alej. Děkujeme Nadaci ČEZ i všem, kteří s námi strávili pohodové dopoledne a podpořili tak dobrou věc.