Adventní čas, výzdoba a zima v Cidlině 2023

Předvánoční Cidlina

V předvečer první adventní neděle, v sobotu 2. prosince 2023, se občané a chalupáři naší krásně zasněžené obce sešli na společném rozsvícení velkého adventního věnce, ladovského betlému i vánočního stromu. Starosta Libor Veselý je přivítal a popřál jim klidnou a šťastnou dobu adventní. V relaxační zahradě se rozsvítila i Panna Marie s dítětem a vánoční osvětlení rozzářilo zahradní altán. O příjemnou atmosféru se opět postaral trubač pan Zdeněk Máca, který v mrazivém podvečeru zahrál několik vánočních písní. Ve společenském sále místního kulturního domu čekalo na všechny občany a chalupáře malé posezení s občerstvením a horkým punčem.

Nadílkou obdaroval všechny občany i Mikuláš. Dospělí obyvatelé dostali sladký dárek, kalendáře a magnetku se zimními fotkami Cidliny. Dětem udělala radost velká mikulášská taška plná sladkostí a dobrot.

Ten, kdo si udělal procházku zasněženou obcí, se mohl pokochat i spoustou pěkných vánočních výzdob oken a dveří.