90-iny v Cidlině

Cidlinská devadesátka

Před devadesáti lety, tedy v roce 1933 se narodila spousta významných osobností: Třeba první dáma Olga Havlová, francouzský herec Jean Paul Belmondo, ale také Božena Trojanová, rozená Krejčí. A právě paní Boženka, nejstarší občanka Cidliny, v sobotu 20. května 2023 oslavila úžasné životní jubileum, devadesáté narozeniny. A jaká je paní Boženka? No, devadesát by jí nikdo nehádal. Na oslavě s rodinou i s přáteli z Cidliny se vesele bavila, tancovala, zpívala i vtipkovala. Neuslyšíte od ní slova o nemocech nebo o tom, jak je stáří hrozné. Naopak, ona si dokáže života užívat plnými doušky a raduje se z každého dne. Pochází z Vranína a do Cidliny se přistěhovala v roce 1953. Vychovala tři děti, má 6 vnoučat a 14 pravnoučat. Celý život tvrdě pracovala v zemědělském družstvě.  A co dělá dnes? Ještě stále pracuje na zahrádce, každý den jezdí na kole, má ráda módu a společnost, a tak nechybí na žádné akci, kterou obec pořádá. Jménem obce Cidlina Vám, Boženko, přejeme stále pevné zdraví, lásku bližních, životní optimismus a nadhled, pohodu a dobré lidi kolem sebe.