Andílci se světýlky i nadílka Mikuláše v Cidlině

Sobotní podvečer 5. prosince 2015 patřil v Cidlině dětem, které se zde sešly na již druhém Průvodu andělů. Z rozhlasových amplionů vyhrávaly vánoční písně a v jejich rytmu se obcí procházely děti převlečené za andílky nebo čerty se svítícími lucerničkami. Pochod dětí byl zakončen v místním sále Beseda, kde všichni netrpělivě očekávali příchod Mikuláše, anděla a čertů.

Do sálu ozářeného světlem svíček vstoupil Mikuláš, kterého doprovázel anděl a dva čerti. Usměvavý Mikuláš si nesl velkou Knihu hříchů, ze které každému dítěti přečetl jeho hříchy ale i jeho dobré vlastnosti a ctnosti. Některé děti se maličko bály, jiné ochotně Mikulášovi zarecitovaly básničku nebo zazpívaly anebo mu vysvětlovaly, jak to s těmi „hříchy“ vlastně je. Každé dítě dostalo od anděla balíček sladkostí a čerti ani nemuseli nikoho strašit nebo odnést v pytli.

Pak si cidlinští občané, chalupáři a přátelé rozsvítili vánoční stromek v sále, pod kterým na každého čekal malý dáreček. K dobré pohodě přispěl voňavý vánoční punč i čerstvě napečené cukroví.