Cidlinský Den medu získal ocenění v soutěži Skutek roku 2017!

Dalajláma kdysi prohlásil, že velká láska a velké skutky potřebují velké riskování. A pokud něco děláte s láskou a s určitým riskem, můžete dokázat cokoli. Před šesti lety přišel cidlinský mladík Petr Špaček s myšlenkou na pořádání zajímavé akce, kterou nazval Den medu. Za šest let se mu tuto myšlenku podařilo dokonat a zveřejnit dokonce tak, že akce Den medu získala ocenění v anketě Skutek roku 2017, kterou vyhlašuje a uděluje Kraj Vysočina.

Zastupitelstvo Kraje Vysočina letos vyhlásilo již devátý ročník ankety Skutek roku, která se snaží ocenit dobrovolné skutky a projekty, které v roce 2017 nejvíce přispěly k rozvoji regionu. V anketě rozhodovala veřejnost o čtyřech vítězných jménech fyzických osob, odborná porota pak vybrala dalších pět oceněných právnických subjektů.

Petr Špaček, autor myšlenky Dne medu a hlavní organizátor této akce, získal ocenění Skutek roku v oblasti - Poradenství, osvěta, vzdělávání - a to za zajištění akce Den medu, která se koná každoročně v maličké obci Cidlina.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění ve formě unikátního kovaného šneka se uskutečnilo v pondělí 4. června 2018 na zámku v Kamenici nad Lipou.

Blahopřejeme Petru Špačkovi k tomuto krásnému ocenění a také děkujeme všem spoluorganizátorům a desítkám dobrovolníkům, kteří se každoročně podílejí na této akci.

A pokud jste ještě na Dni medu nebo-li také „medobraní“, jak tuto akci někteří nadšenci nazývají, v Cidlině nebyli, určitě si nenechte ujít letošní již šestý ročník, který se uskuteční v sobotu 8. září 2018 od 14.00 hodin.