Mikulášská nadílka dětem i dospělým v Cidlině

Tradiční obchůzka Mikuláše a jeho společníků, čerta a anděla se konala i v maličké Cidlině. Svatý Mikuláš nás navštívil již v sobotu 3. prosince v podvečer ve společenském domě, kde již dychtivě čekaly děti a také spousta dospělých cidlinských občanů, chalupářů i přátel naší obce. Mikuláš si s sebou přinesl tlustou knihu hříchů a cností, ze které postupně každému dítěti četl o jeho hříchu, ale i o dobrých vlastnostech a schopnostech. Některé děti pak Mikulášovi zazpívaly nebo řekly básničku, jiné se trošku bály hlučného čerta. A protože má Cidlina velmi málo dětí, anděl obdaroval i všechny přítomné dospělé malým sladkým dárkem. Starosta obce Libor Veselý pronesl přání příjemně strávené doby adventní a společně si všichni připili na zdraví, děti samozřejmě dětským šampusem. Pak se všichni pustili do výborného vánočního punče i malého občerstvení a společně se dále bavili.