Setkání důchodců Cidliny, Lesonic a Babic

Senioři spřátelených obcí se společně veselili

Již několik roků se pravidelně scházejí senioři tří spřátelených obcí Moravskobudějovického mikroregionu, obce Cidlina, Babice a Lesonice. Tentokrát se setkání konalo pod organizační záštitou obce Cidlina. Místem setkání byl kulturní dům v Babicích, neboť kapacita cidlinského společenského domu by pro seniory nestačila.

V pátek 30. září v podvečer se sešlo více jak sto seniorů těchto obcí, aby se společně pobavili, popovídali si i něco dobrého pojedli. Seniory přivítal starosta obce Cidlina Libor Veselý, který uvedl, že vítá nejen seniory obcí Cidlina, Babice a Lesonice, ale i seniory obcí, které pozbyly samostatnost a staly se součástí zmíněných obcí, tedy seniory obcí Horní Lažany a Bolíkovice. Dále občany přivítala starostka obce Babice Petra Černá a starosta Lesonic Zbyněk Nejezchleba.

Následoval kulturní program, který zajistila Základní a mateřská škola Lesonice a také příjemné občerstvení, řízek s bramborovým salátem a domácí zákusky s dobrou kávou či čajem. K tanci i poslechu pak do nočních hodin hrálo vladislavské duo Los Valos a nálada byla opravdu veselá.