Svatba v Cidlině 2021

Relaxační zahrada v Cidlině zažila svoji první svatbu

Když v roce 2015 obec Cidlina zakoupila zdevastovaný pozemek včetně domu na návsi a během jednoho roku pozemek upravila na relaxační zahradu, nikdo tehdy netušil, že zde jednou proběhne také svatební obřad.

Budoucí manželé Šteflíčkovi, Lucie a Vladislav, si vybrali toto místo pro svůj významný svatební den. Oddávajícím byl starosta obce Cidliny, Libor Veselý. Celý obřad se uskutečnil v nádherně nazdobeném altánu, který je hlavní dominantou relaxační zahrady. Pod širým nebem a za velké účasti svatebních hostů i přihlížejících, snoubenci Lucie a Vladislav složili slib manželský.

Starosta Libor Veselý ve svém projevu zmínil lásku, toleranci i vzájemný čas pro sebe, cituji: „Věřte, že když si jeden na druhého neuděláte čas, naučíte se žít bez sebe, nebo také s někým jiným, kdo si na vás ten čas udělá. Protože, jak řekl Jan Werich: Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo a psalo ve starých řeckých bájích o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství. Ať se tedy i vám vaše manželství vydaří!“

Svatební hostina a veselice se pak uskutečnila v prostorách hřiště a zahrady u místního společenského domu.

Popřejme ještě jednou novomanželům Šteflíčkovým hodně radosti, lásky, zdraví a štěstí v jejich dalším společném životě. A naší cidlinské relaxační zahradě přejme ještě další významné okamžiky a události, které se v ní mohou odehrát….

Text: Kamila Veselá

Foto: manželé Šteflíčkovi