V Cidlině přivítali nového občánka

V naší malé obci Cidlina jsme již dlouho neměli tu čest přivítat mezi nové občany, narozené děti.

Teprve v letošním roce, v měsíci dubnu přilétl do Cidliny „čáp“ a radost udělal mladému páru, Vladislavu a Lucii, když jim přinesl miminko. Chlapečka pojmenovali krásným jménem Damián.

Slavnostní akt přivítání Damianka za nového občana Cidliny se uskutečnil v sobotu 29.9.2018 ve společenském domě. Zde se sešla Damianova rodina i přátelé a občané Cidliny. Lucii a Vladislava i usměvavého a dobře naladěného Damianka přivítal starosta obce Libor Veselý a následovalo krátké kulturní pásmo básniček a hry na flétnu. Rodiče Damiána se podepsali na pamětní list do kroniky obce Cidlina a od obecního úřadu obdrželi zlatý přívěšek, který Damiankovi bude vždy připomínat den i přesný čas, kdy se narodil. Dále starosta předal rodičům pro Damianka také velké auto – tatru, kytici růží pro maminku a tatínkovi dárkovou kazetu vín. Následoval slavnostní přípitek, společné focení rodiny a posezení s dobrým občerstvení pro všechny přítomné.