Zahájení adventního času v Cidlině, nadílka Mikuláše

Zahájení adventu v Cidlině a Mikulášská nadílka dětem i dospělým

V sobotu 30. listopadu 2019 jsme v Cidlině zahájili čtyřtýdenní období adventu a to společným setkáním občanů i přátel naší obce u velkého adventního věnce na návsi. Zde starosta obce Libor Veselý popřál příjemné prožití adventního času. Před rozsvícením adventního věnce promluvil k přítomným pan farář Lubomír Řihák. Při rozsvícení vánočního stromu a betléma jsme se zaposlouchali do písní a koled v podání Mariety Veselé a Zdeňka Máci.

Svatý Mikuláš v doprovodu dvou čertů a anděla nás navštívil v sobotu 7. prosince 2019 v podvečer ve společenském domě. Mikuláš měl u sebe tlustou „Knihu hříchů a ctností“. Děti postupně zazpívaly písničku nebo přednesly básničku za kterou je Mikuláš odměnil taškou s dobrotami. Čerti a anděl nakonec obdarovali všechny dospělé čokoládovým adventním kalendářem.

Nechybělo občerstvení a vánoční punč pro děti i dospělé.

O výzdobu v obci se postarala paní Jana Šteflíčková. Poděkování patří i místním ženám za velký adventní věnec.