Zahájení adventu v Cidlině

V první adventní neděli se opět v Cidlině rozsvítil Ladův betlém i velký adventní věnec

Advent není v původním smyslu dobou shonu a předvánoční nervozity, ale naopak je obdobím ztišení, klidu, rozjímání. Během adventu by si lidé měli dát do pořádku své svědomí ve vztahu k Bohu i k druhým lidem a šířit kolem sebe pohodu a radost.

Adventní čtyřtýdenní období jsme zahájili i v Cidlině a to společným setkáním občanů i přátel naší obce. Setkali jsme se v první adventní neděli v podvečer u velkého adventního věnce na návsi. Zde pronesl milé slovo starosta obce Libor Veselý a popřál všem hlavně klidný advent. Při rozsvícení betlému nesměl chybět charizmatický pan farář Ladislav Kozubík, který k nám pohovořil o významu adventu. Zdeněk Máca zatroubil na trubku vánoční písně a líbeznými hlásky všechny potěšily i písničky děvčat Katky a Aničky. A protože bylo hodně mrazivé počasí, zahřály nás nejen milá slova a melodie, ale i voňavý punč.